CROADVENTURECROADVENTURE
Forgot password?

Cud natury, czyli Park Narodowy Jezior Plitwickich

Cud natury, czyli Park Narodowy Jezior Plitwickich

Park Narodowy Jezior Plitwickich to bez wątpienia miejsce magiczne. Wodospady, przepiękny turkusowo – zielony kolor wody, zróżnicowana fauna i flora… Nic dziwnego, że jest to miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez turystów!

Kryształowe jeziora Plitwickie: największy skarb Chorwacji

Jeziora Plitwickie to najstarszy i największy Park Narodowy w Chorwacji. Położony jest w górskim regionie Chorwacji, oddalony od stolicy Chorwacji – Zagrzebia o 140 kilometrów. Od 1979 roku znajduje się on na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Powierzchnia Parku to prawie 300 km2, z czego 1% powierzchni to te przepiękne charakterystyczne zespoły jezior krasowych tzw. Górne i Dolne Jeziora, które najbardziej interesują zwiedzających, ze względu na rzadko spotykany kolor.

Odkryj tajemnice lasów, wąwozów i łąk Plitwickiego Parku Narodowego

Resztę terenu stanowią lasy, wąwozy i łąki, które podziwia się chodząc po drewnianych pomostach. Rozkoszować się tymi przepięknymi widokami można także z pokładu statku pasażerskiego, który pozwala na przemieszczenie się na drugi brzeg jednego z największego jezior oraz podczas przejazdu kolejką elektryczną, która kursuje wzdłuż wschodniej ściany parku pomiędzy jego dwoma głównymi wejściami. Warto tu zaznaczyć, że rejs, jak i przejazd kolejką są wliczone w cenę biletu.

Siedem tras Plitwickiego Parku

Jest 7 tras udostępnionych dla zwiedzających. Podzielone są one według długości z podanym szacunkowym czasem, jaki potrzebuje się na ich przejście. Informacja o czasie jaki trzeba przeznaczyć na przejście danego szlaku jest bardzo pomocna w zaplanowaniu sobie wycieczki. Najkrótsza z nich to trasa 3.5 kilometrowa, którą pokonuje się w około 2-3 godziny, z kolei najdłuższy szlak wynosi 18.3 kilometrów i na jego przejście potrzeba od 6 do 8 godzin.

 

Twój wymarzony urlop – Plitwickie Jeziora czekają

Bez wątpienia wizyta w Parku Narodowym Jezior Plitwickich powinna się znaleźć w planie każdego turysty, który planuje spędzić swoje wakacje w Chorwacji. Wycieczkę tam planuje się z wyprzedzeniem, warto więc wygospodarować sobie dostatecznie dużo czasu, aby pozwolić sobie na nacieszenie się tym pięknem jakie oferuję Park Narodowy.

 

Podróżuj z nami!

Mamy nadzieje, że zachęciliśmy, bądź też utwierdziliśmy w przekonaniu, że jest to warta odwiedzenia destynacja turystyczna. Jeżeli planujecie Państwo zwiedzanie tego cudownego miejsca a nie wiecie jak się tam dostać, bo np. nie macie swojego środka transportu, spieszymy z pomocą! Oferujemy transfery do Parku Narodowego – zapraszamy serdecznie do kontaktu.

Przejdź do informacji o wycieczkach

Lokalizacja