CROADVENTURECROADVENTURE
Forgot password?

Rejs statkiem wycieczkowym do PP Telašćica (słone jezioro) i wyspę Lavrnaka (PN Kornati) – wypłynięcie z Zadaru i Bibinje

Rejs statkiem wycieczkowym do PP Telašćica (słone jezioro) i wyspę Lavrnaka (PN Kornati) – wypłynięcie z Zadaru i Bibinje

Całodniowy rejs zabytkowym, drewnianym statkiem płynący przez Park Przyrody Telašćica i archipelag wysp Parku Narodowego Kornati. Lazurowe morze, pływające w wodach Adriatyku delfiny, skaliste wyspy i wysepki, zachwycające swoim wyglądem klify, malownicze zatoczki… To wszystko już na Ciebie czeka. Przeżyj z nami wspaniały dzień!

Kiedy odbywa się rejs?

CODZIENNIE!
(należy rezerwować z wyprzedzeniem)
GODZINA WYPŁYNIĘCIA:
8:15 (ZADAR)
9:00 (BIBINJE)
GODZINA ZAKOŃCZENIA:
17:30/18:00

Koszt wycieczki

Osoba dorosła: 60€
Dziecko w wieku 4-12 lat: 30€
Dziecko poniżej 4 lat: bezpłatnie

W cenie

- transport statkiem
- opiekun mówiący po angielsku, niemiecku i włosku
- bilety wstępu do PN Kornati i PP Telašćica
- śniadanie, obiad, aperitif, sok i woda bez ograniczeń, wino
- 2 postoje na kąpiel
- ubezpieczenie

Previous slide
Next slide
Plan wycieczki

8:15  ZADAR – rozpoczęcie rejsu (Liburnska Obala, Zadar)

*ZBIÓRKA 8:00

9:00  BIBINJE – przypłynięcie i zaokrętowanie uczestników (Obala Alfreda Lisica, Bibinje)

*ZBIÓRKA 8:45

 

PRZYWITANIE UCZESTNIKÓW I ŚNIADANIE Z APERITIFEM

8:00 – 10:30

Naszą wyprawę rozpoczynamy o godzinie 8:00 startując z Zadaru. O godzinie 9:00 jesteśmy w Bibinje. Tam przywitamy się z pozostałymi uczestnikami wyprawy i zaprosimy na pokład naszego statku. To czas dla Państwa, aby pozbyć się wszystkich zmartwień i rozkoszować się ciepłem słońca i lekką bryzą. Zaserwowane będzie śniadanie z aperitifem. W tym czasie poznacie naszego doświadczonego przewodnika, który powita wszystkich i powie kilka słów wstępu.

 

PARK PRZYRODY TELAŠĆICA – KLIFY I SŁONE JEZIORO MIR

10:30 – 12:30

Ojczyzna obfitości flory i fauny, miejsce, gdzie spokojne plaże spotykają się ze stromymi klifami, gdzie lasy delikatnie witają jałową skałę – to Park Przyrody Telašćica. 2500 godzin słonecznych godzin w ciągu roku? To jak najbardziej prawda. Największą zatokę Adriatyku możesz zwiedzać przez 2 godziny. To czas na pływanie w słonym jeziorze Mir i cieszenie się promieniami słońca. Odważni mogą wspiąć się na przepiękne klify.

 

DALMATYŃSKI LUNCH  Z REGIONALNYM WINEM NA POKŁADZIE STATKU

12:30 – 13:40

Wypłyniemy w dalszą drogę i zrobimy sobie przerwę na lunch, który zostanie zaserwowany dla Państwa na pokładzie naszego statku. Prosta, a zarazem pyszna grillowana ryba i kurczak podawane z sałatką zachwycą nawet najbardziej wymagające kubki smakowe, a kieliszek lokalnego wina z pewnością uwiedzie Państwa serca i dusze.

 

PARK NARODOWY KORNATI – PIASZCZYSTA PLAŻA LOJENA

13:40 – 15:40

Brakuje słów, by opisać piękno, jakie oferuje Park Narodowy Kornati. To 89 wysp, wysepek i raf rozrzuconych jak białe perły w morzu. Ten widok zapiera dech w piersiach. Nazywane przez miejscowych „łzami Boga”. Skały, delikatnie piaszczysta plaża, krystalicznie błękitne morze. To czas na podziwianie piękna, które oferuje PN Kornati i kolejną kąpiel, tym razem na przepięknej plaży Lojena.

POWRÓT DO BIBINJE I ZADARU

15:40 – 18:00

Mówią, że wszystko, co dobre szybko się kończy… Wracamy do Bibinje i Zadaru, podziwiając ostatnie widoki archipelagu wysp Kornati i uroku Parku Przyrody Telašćica. Pod koniec rejsu będzie można rozkoszować się widokiem leniwie opadającego słońc15

Co musisz wiedzieć przed rejsem

– godziny poszczególnych punktów programu są orientacyjne (za wyjątkiem godziny wypłynięcia) i mogą ulec nieznacznym zmianom w zależności od bieżącej sytuacji podczas rejsu; należy przestrzegać godzin zbiórek podawanych przez załogę w czasie trwania wycieczki

– przewodnik na statku mówi w 3 językach: angielski, niemiecki, włoski

BEZPIECZEŃSTWO JEST DLA NAS NAJWAŻNIEJSZE, DLATEGO:

– należy bezwzględnie dostosować się do wszystkich poleceń kapitana statku

– kapitan może odwołać, skrócić lub zmienić trasę rejsu jeśli zajdzie taka konieczność np. zmienią się warunki pogodowe

– należy przestrzegać przepisów i zasad zachowania obowiązujących na terenie obszarów chronionych

– nie wolno wyciągać z morza żadnych żywych organizmów, w tym małży, raków, ślimaków czy ich muszli (niektóre gatunki są chronione i za samo posiadanie takiego okazu można zapłacić bardzo wysoka karę, nie można tłumaczyć się niewiedzą)

ZABIERZ ZE SOBĄ:

– okulary przeciwsłoneczne

– strój kąpielowy

– buty do kąpieli

– ręcznik

– nakrycie głowy

– krem do opalania

– dobry humor 🙂

Dodatkowe informacje

PRZECIWWSKAZANIA  DO REJSU – osoby cierpiące na chorobę morską, lokomocyjną

Jeśli z jakiś przyczyn rejs musi być ODWOŁANY zaproponujemy Państwu nowy termin wycieczki lub dokonamy pełnego zwrotu wpłaty!

Formularz rezerwacji

Lokalizacja