CROADVENTURECROADVENTURE
Forgot password?

Dwudniowy prywatny rejs żeglarski z noclegiem na łodzi / 5 osób / – język POLSKI

Dwudniowy prywatny rejs żeglarski z noclegiem na łodzi / 5 osób / – język POLSKI

Dwudniowa wyprawa łodzią po archipelagu zadarskim to doskonała propozycja zarówno dla tych, którzy jeszcze nie żeglowali i chcieliby spróbować, jak i dla osób pragnących urozmaicić sobie wypoczynek. Bezpieczny, usiany wysepkami akwen jest idealny dla miłośników morskich przygód, a cudowne widoki gwarantowane!

Kiedy odbywa się wycieczka?

MIEJSCE WYPŁYNIĘCIA: Zadar-Arbanasi, port na Punta Bajlo
GODZINA WYPŁYNIĘCIA: 9.00
GODZINA ZAKOŃCZENIA: 19.00 (dnia następnego)
CZAS TRWANIA REJSU: 2 dni (ok. 34h)

Koszt rejsu

Cena rejsu w przypadku jednej grupy (maksymalnie 4+1 osób) wynosi 780€

W cenie

- ręczniki
- pościel
- sprzęt do nurkowania
- kurs

Previous slide
Next slide

Plan wycieczki

DZIEŃ 1

Rejs rozpoczynamy w niewielkim porcie, położonym w dzielnicy Arbanasi w Zadarze (GPS 44.0977235380831, 15.249924488990716). Wypłynięcie o godzinie 9.00.

Na samym początku mijamy port promowy Gaženica z międzynarodowym terminalem pasażerskim dla statków wycieczkowych więc nie wykluczone, że miniemy się z jedną z potężnych jednostek pływających, która z poziomu naszego pokładu będzie prezentować się na prawdę majestatycznie.

Obraliśmy kurs na południe przez kanał zadarski do przesmyku Mali Ždrelac, który pozwoli nam przeprawić się w stronę otwartego morza pomiędzy wyspami Ugljan i Pašman- zielonymi ogrodami Zadaru (królestwem dzikich kóz, muflonów, bażantów i dzików). Ten niewielki kanał powstał sztucznie, aby ułatwić i przyspieszyć żeglugę. W tutejszej zatoce Ždrelaščica znajduje się kamienny zabytkowy kościółek Matki Boskiej Śnieżnej, która błogosławi rybaków wypływającym tą trasą na połowy.

Przepływamy pod strzelistym mostem łączącym Ugljan i Pašman, z którego roztacza się piękny panoramiczny widok. Tylko nieliczni wiedzą, że z drugiej strony przesmyku czuwa nad żeglarzami kolejny święty- Mikołaj. To w tym miejscu, tuż obok wysepki Karantunić, 16m pod powierzchnią wody znajduje się, unikatowa na skalę światową kaplica patrona i opiekuna ludzi morza

Kontunuujemy podróż środkowym kanałem morkim, z lewej strony mając strome, wysokie zobacza wzgórz Pašmanu, a z prawej widok na majestatyczny Dugi Otok. Po drodze mijamy wyspy Lavdara, Sit, Kurba Mala, Glamoč i Žut a krajobraz powoli staje się księżycowy, na horyzoncie pojawiają się piramidy w kolorze piasku… czy to fatamorgana? Nie, to znak że zbliżamy się do wysp Parku Narodowego Kornati o trójkątnych kształtach i bardzo skąpej roślinności.

Na razie jednak przyglądamy się im z daleka i przepływamy przez przesmyk Mala Proversa, przy wyspie Katina będący bramą do Parku Przyrody Talaščica. Po prawej znajdują się pozostałości Villa Rustica- kompleksu mieszkalno-gospodarczego z I wieku n.e.

Resztę dnia spędzamy żeglując po parku przyrody, obejmującym południową część wyspy Dugi Otok. Na 70,5 km2 powierzchni rozpościerają się lasy, winnice, kamieniste śródziemnomorskie polany, skaliste wzgórza i malownicze zatoki. Dotychczas stwierdzono tu występowanie ponad 400 gatunków roślin lądowych, w tym wiele rzadkich i endemicznych. Podmorki ekosystem obejmuje 250 gatunków organizmów roślinnych i 300 zwierzęcych, w tym korale i mięsożerne gąbki.

Nie omijamy najbardziej znanych atrakcji parku Talaščica – bogatego w leczniczy muł słonego jeziora Mir oraz majestatycznych pionowych ścian skalnych, które miejscami wznoszą się 200m ponad morzem i toną 90m pod powierzchnię wody.  Zobaczymy między innymi popularny wśród turystów klif Devill.

Późnym popołudniem cumujemy łódź w jednej z zatok na terenie parku. Nasz dzień kończy się pyszną kolacją, na której, w blasku zachodzącego słońca, serwowane są owoce morza z lokalnym winem. Do snu kołyszą nas fale, usypia szum morza, podczas gdy nad nami noc rozciaga swój granatowy kocyk usiany tysiącem migotajacych gwiazd.

DZIEŃ 2

Drugiego dnia nasze stery kierujemy na południe, żeglujemy w jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie. 

Archipelag kornatski o powierzchni 320km2 jest najbardziej rozwiniętym systemem wyspiarskim na całym Adriatyku. Obejmuje 1264 wysp, których średnia powierzchnia wynosi 0,47 km2, tylko 9 z nich jest większych od 1km2 a 79 mniejszych niż 1ha. Dwie największe wyspy archipelagu Kornat (32,5 km2) i Žut (14,8 km2) stanowią aż 70 % całkowitaj powierzchni lądowej archipelagu.

W 1980 roku większość archipelagu kornatskiego objęto ścisłą ochroną uzasadniając decyzję nie tylko wyjątkowym pięknem tutejszej przyrody ale również ze względu na ciekawą geomorfologię, niezwykle rozwinięte wybrzeże i przede wszystkim bogatą biocenozę ekosystemu morskiego. Park narodowy Kornati obejmuje 217km2, a tylko niespełna 1/3 tej powierzchni przypada na ląd (89 wysp). Najwyższe wzniesienie na tych teranch to wzgórze Metlina -237m, a charakterystyczne dla obszaru są również pionowe ściany skalne spadające do morza. Najwyższa z nich to Klobučar – 82m n.p.m., najdłuższa znajduje się na wyspie Mana – 1530m, a najgłębiej zanużona na Piškeri – 92m pod powierzchnia wody.

Podczas całodniowego rejsu żeglujemy pomiędzy wyspami (zobaczymy róznież największą z nich -Kornat), a do samego parku docieramy wczesnym popołudniem. Po drodze zażywamy kąpieli w morzu oraz podziwiamy podwodny świat podczas snurkowania. Po obiedzie wyruszymy w drogę powrotną do Zadaru.

GOSPODARZE, czyli krótko o nas

Jesteśmy polsko – słoweńskim małżeństwem, mieszkającym w Zadarze w Dalmacji Północnej. Mam na imię Ania i pochodzę z Polski, mój mąż Iztok urodził się i wychował w Słowenii.  Jesteśmy pasjonatami żeglarstwa, latania, turystyki pieszej, surfingu i ogólnie aktywnego, pogodnego życia.

Od 6 lat pod nazwą CROWONDER prowadzimy agencję turystyczną, specjalizująca się w wynajmie apartamentów i willi w Chorwacji . Część poświęcona żeglowaniu wynika z naszej pasji do morza i dzielenia się wiedzą z innymi. Od 4 lat jesteśmy organizatorami autorskich rejsów naszą Bavarią.

Nasza łódeczka, czyli po żaglami „WONDER”

Nasza żaglówka to nasz drugi dom. Spędzamy na niej ponad 100 dni w roku.

Oboje kochamy nie tylko przyrodę, żeglowanie, odkrywanie nowych miejsc, ale przede wszystkim kontakt z Wami. Wierzymy, że poprzez poznawanie nowych osób, wymianę doświadczeń, dzielenie się tym, co mamy i wiemy, obie strony mogą nie tylko miło spędzać czas ale także uczyć się i rozwijać.

Nasza łódź to Bavaria 340, o długości 9,95m i szerokości 3,67 m. Posiada 3 dwuosobowe kabiny, prysznic, elektryczną toaletę oraz małą, ale w pełni wyposażoną kuchnię. Łódź ma silnik Volvo i rozwija maksymalną prędkość 6 Nm na godzinę. Żaglówka jest wyposażona w: radio VHF, Autopilot, GPS, radio, odtwarzacz CD, autopilot, echosondę…

Szczegóły oferty

CENA za 2 – dniowy rejs (1 noc na łodzi) – 780 EUR / łódź

(maksymalnie dla 4+1 osób)

1 DZIEŃ – obiad na pokładzie, z możliwością wyboru opcji wegetariańskiej, ryby lub kurczaka.

Kolacja tego dnia nie jest wliczona w cenę wycieczki. Planowana jest w jednej z doskonałych dalmatyńskich restauracji w Parku Przyrody Talaščica. Będziecie mieli możliwość skosztowania autentycznych, regionalnych chorwackich specjałów oraz degustacji lokalnych trunków.

2 DZIEŃ – śniadanie + naleśniki, kawa i obiad z możliwością wyboru opcji wegetariańskiej, ryby lub kurczaka. Oba posiłki odbędą się na pokładzie łodzi.

Uwaga: Prosimy o poinformowanie nas o wybranej opcji żywieniowej na 48 godzin przed rozpoczęciem wyprawy. Jeśli nie dostaniemy od Was informacji, zaserwowany zostanie posiłek w formie wegetariańskiej.

Podczas rejsu zapewniamy Wam szeroki wybór świeżych owoców, soku pomarańczowego, wody i przekąsek.

Jeśli chcecie, możecie zabrać ze sobą inne napoje.

W CENIE: 

– ręczniki

– pościel

– sprzęt do nurkowania

– kurs

CENA NIE OBEJMUJE:

W cenę nie są wliczone: wyżywienie i napoje na łodzi, opłaty za cumownie w porcie oraz boi, żywności poza łodzią, ceny wejścia do Parku Narodowego.

Jedzenie i napoje to koszt 50€ za rejs/osobę.

Pierwszego wieczoru kolacja planowana jest w jednej z restauracji (koszt indywidualny gości). Jeśli zdecydują się Państwo na pozostanie na łodzi, to istnieje możliwość przygotowania przez nas kolacji. Dodatkowy koszt za posiłek wynosi 15€/osobę.

Zasady

Osobą odpowiedzialną za załogę na łodzi jest Kapitan, czyli skipper. Jako że bezpieczeństwo stawiamy sobie na pierwszym miejscu, musicie wiedzieć, że Kapitan ma prawo, do samodzielnego podejmowania decyzji, kierując się troską o Wasze bezpieczeństwo w razie wystąpienia niespodziewanych sytuacji podczas naszego rejsu, np. w przypadku złej pogody Kapitan ma prawo zmienić trasę, Wy zaś tracicie prawo do zwrotu pieniędzy z tego tytułu, ponieważ wybraliśmy Wasze bezpieczeństwo, zamiast szaleństwa.

Nie mamy nic przeciwko piciu alkoholu na pokładzie żaglówki, jeżeli jest spożywany w rozsądnych ilościach, które nie powodują zagrożenia dla pozostałych uczestników wyprawy i nie narażają na niebezpieczne konsekwencje. Kapitan ma prawo poprosić wszystkich uczestników rejsu o zaprzestanie picia, w momencie gdy uzna, że bezpieczeństwo kogokolwiek może być zagrożone.

Dołożymy wszelkich starań, abyście byli zadowoleni i zakończyli rejs z fantastycznymi wspomnieniami. Pamiętajcie jednak, że w momencie przekroczenia progu łodzi jesteście nie tylko naszymi gośćmi, ale także częścią załogi. Celem naszej wyprawy jest także współdziałanie, tak jak w prawdziwym zespole żeglarskim, więc również w kwestii przygotowania posiłków, sprzątania itd.

Pamiętajcie, że bardzo istotnym jest posiadanie ważnych dokumentów, potrzebnych podczas zagranicznych podróży. Są to przede wszystkim: paszport oraz odpowiednie ubezpieczenie. Są one niezbędne w razie nagłej potrzeby skorzystania z opieki medycznej, bądź też w przypadku przerwania podróży z powodu wystąpienia innych nieprzewidzianych okoliczności.

Jeśli chcecie odbyć przygodę żeglarską z małymi dziećmi, upewnijcie się, czy są w stanie samodzielnie pływać, bez niczyjej pomocy. Jeżeli nie, to dla własnego bezpieczeństwa, będą musiały cały rejs spędzić w kamizelkach ratunkowych.

 

SERDECZNIE WAS ZAPRASZAMY! 

Ania i Iztok 🙂

 

Formularz rezerwacji

Lokalizacja